Léčivé bonbóny Ládi Hrušky za 30 Kč

Léčivé bonbóny jsou oblíbenou cukrovinkou, jenž podle výrobců blahodárně působí na organismus a chrání ho před nemocemi. Měli by obsahovat přírodní složku, která tomu napomáhá. Oblíbené jsou především zázvorové, šalvějové a taky matové bonbony. Domácí léčivé bonbóny si zkusil vyrobit taky Láďa Hruška. Jako bylinný složku použil v bylinných bonbonech oblíbený zázvor.

Léčivé bonbóny Ládi Hrušky za 30 Kč
Suroviny: 

1/2 šálku vody
1 šálek třtinového cukru
1 lžíce medu
1 lžíce čerstvé citrónové šťávy
1/2 lžičky mletého zázvoru
1/4 lžičky mletého hřebíčku
moučkový cukr na obalení

Postup přípravy receptu: 

V hrnci smícháme všechny suroviny, tak aby se rozpustily spolu s cukrem. Směs mícháme a vaříme asi 20 minut na mírném plameni. Po 20 minutách hrnec odstavíme a směs necháme vychladnout. Vychlazena směs zhoustne a my můžeme začít tvořit bonbóny. Použijeme k tomu nejlépe čajovou lžičku. Vytvořené bonbóny položíme na plech vyložený pečícím papírem a necháme vychladnout. Nakonec je obalíme v moučkovém cukru a můžeme je ještě vložit do mrazáku, aby pořádně ztuhly.

Jak se Vám recept libí? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem anebo na Facebook stránce - Vaříme s Láďou Hruškou. Stejně tak pokud jste recept vyzkoušeli a možná trošku upravili podle svého - pochlubte se zkušenostmi a fotkami tady nebo v komentářích na FB stránce.

Co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného hledejte na vstupzdarma.cz