Rodinné stříbro na talíři - Míša dort

V dalším dubnovém pokračováni Vychytávek si pro Vás si Láďa Hruška připravil kromě receptu na fitness muffiny , taky recept na Míša dort. Recept byl uveden v rubrice Rodinné stříbro na talíři, ve které diváci Láďovi představují své nejlepší rodinné recepty.

Rodinné stříbro na talíři - Míša dort
Suroviny: 

Korpus:
5 vajec
5 lžic polohrubé mouky
1 lžíce prášku do pečiva
1 lžíce kakaového prášku
5 lžic moučkového cukru
2 lžíce oleje

Krém:
1 kostka másla
5 lžic moučkového cukru
2 měkké tvarohy

Poleva:
80 g rostlinného tuku
1 tabulka čokolády na vaření
2 lžíce mléka

Postup přípravy receptu: 

Oddělené žloutky od bílků vyšleháme s moučkovým cukrem, a postupně po částech vmícháme mouku smíchanou s kypřícím práškem a kakaem. Dále přidáme 2 lžíce oleje a pořádně promícháme. Na závěr přidáme našlehané bílky. Těsto vylijeme do připravené dortové formy a pečeme v předem vyhřáté troubě 14 minut při teplotě 200 °C.
Mezitím si připravíme krém smícháním másla s moučkovým cukrem. Přidáme tvaroh a rozmixujeme tyčovým mixérem.
Polevu připravíme ve vodní lázni, aby se nám nesrazila. Nejprve rozpustíme tuk, přidáme čokoládu. Mléko přidáme až nakonec, až když bude tuk s čokoládou hezky spojený.
Na vychladlý korpus dáme v rovnoměrné vrstvě krém, polijeme čokoládovou polevou a necháme vychladnout.

Jak se Vám recept libí? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem anebo na Facebook stránce - Vychytávky a recepty Ládi Hrušky. Stejně tak pokud jste recept vyzkoušeli a možná trošku upravili podle svého - pochlubte se zkušenostmi a fotkami tady nebo v komentářích na FB stránce.

Co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného hledejte na vstupzdarma.cz