Zamilovaný toustík Ládi Hrušky

Láďa Hruška se vrátil po zimní pauze s novými díly Vychytávek. V druhém letošním pokračováni připraví zamilovaný toustík.

Zamilovaný toustík Ládi Hrušky
Suroviny: 

toustový chlébm
máslo,
jahodový džem,
tenké párky,
vejce,
jarní cibulka,
hlávkový salát,
paprika,
okurka

Postup přípravy receptu: 

Párky rozkrojíme podélně na půlku téměř do konce, obratíme oba rozříznuté konce směrem od sebe a dole zašpejlujeme do tvaru srdce. Párek dáme na pánev s kapkou oleje, dovnitř rozklepneme vajíčko a dozdob cibulkou. Osolíme, opepříme a po upečení servírujeme na toustu se zeleným listem salátu.
Párek rozřízneme podélně na půl. Po celé délce každou půlku nakrájime jako okvětní lístky. Konce párku spojíme špejlí a na pánvi osmáhneme se žloutkem uprostřed. Servírujeme na talíři jako květinu třeba s listem petržele nebo stonkem a listem libečku.

Seřízneme PET lahev pod hrdlem jako trychtýř a ostrou stranou vykrojíme kolečka z toustového chleba. Do středu každého druhého kolečka vykrojíme pomocí vánočního vykrajovátka na cukroví srdíčko. Celá kolečka chleba namažeme máslem, džemem a přilepíme kolečkem s vykrojeným srdíčkem.

Jak se Vám recept libí? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem anebo na Facebook stránce - Vychytávky a recepty Ládi Hrušky. Stejně tak pokud jste recept vyzkoušeli a možná trošku upravili podle svého - pochlubte se zkušenostmi a fotkami tady nebo v komentářích na FB stránce.

Co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného hledejte na vstupzdarma.cz