Rodinné stříbro na talíři - Mrkvový dort

V tomto díle si pro Vás si Láďa Hruška připravil kromě receptu na květákovou bezlepkovou fitness pizzu, taky recept na vydatný dort z nastrouhané mrkve. Recept byl uveden v rubrice Rodinné stříbro na talíři, ve které diváci Láďovi představují své nejlepší rodinné recepty.

Rodinné stříbro na talíři - Mrkvový dort
Suroviny: 

2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek řepkového oleje (řepkový)
4 vejce
1 hrnek hnědeho cukru
1 lžičku kypřícího prášku
1 lžičku skořice
hrubě mleté ořechy
2 lžičky sody
3 hrnky nastrouhané mrkve
velký bílý jogurt
vanička mascarpone
cukr
želatina

Postup přípravy receptu: 
Suroviny smíchame a vypracujem těsto, které rozdělíme na poloviny. Těsto můžeme zapéct v remosce, nebo použít dortovou formu. Po upečení necháme vychladnout, popřípadě rozpůlíme, pokud nebyl dort připraven v remosce. Mezitím si připravíme krém smícháním bílého jogurtu, mascarpone a cukru. Uvaříme želatinu a přidáme do směsi. Polovinu korpusu potřeme krémem a přiklopíme. Potřeme zbytkem krému, posypeme oříšky a dáme ztuhnout do lednice přes noc.

Jak se Vám recept libí? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem anebo na Facebook stránce - Vychytávky a recepty Ládi Hrušky. Stejně tak pokud jste recept vyzkoušeli a možná trošku upravili podle svého - pochlubte se zkušenostmi a fotkami tady nebo v komentářích na FB stránce.

Co všechno můžete vidět a zažít bez vstupného hledejte na vstupzdarma.cz